WINDI Kateter rektalny przeznaczony dla niemowląt to produkt medyczny stworzony z myślą o maluszkach cierpiących na dolegliwości kolkowe, wzdęcia, bóle brzucha, niemożność wydalenia zebranych w jelitach gazów. Dolegliwości te są przyczyną wielogodzinnego cierpienia, płaczu, często też bezradności ze strony rodziców. WINDI Kateter rektalny stanowi antidotum na tego rodzaju dolegliwości. Składa się on z 10 sztuk jednorazowych kateterów, tj. przyrządów z końcówką umożliwiającą (po uprzednim jej natłuszczeniu) delikatne wprowadzenie jej do obytu dziecku i pomoc w wydostaniu się zalegających gazów. Każde wprowadzenie przyrządy WINDI powinien poprzedzać masaż brzuszka skierowany do wewnątrz jamy brzusznej, a następnie w dół. W ten sposób wykonany masaż pomoże efektywnie wykorzystać kateter, który zaraz po użyciu należy od razu wyrzucić.
Niefarmakologiczne rozwiązanie przynoszące natychmiastową ulgę napiętemu brzuszkowi.
Kateter delikatnie stymuluje mięśnie odbytu, prowadząc do ich naturalnego rozluźnienia i w efekcie uwolnienia gazów z jelit. Koi ból i znosi niepokój u dziecka. Jest bezpiecznym wyrobem medycznym przypominajacym wentyl, przeznaczonym specjalnie do tego celu.
- Opakowanie 10 szt.
- Wyrób medyczny klasy I.
- Opatentowany wynalazek szwedzkich lekarzy
- Produkt wolny od ftalanów.
KOLKA
Przyczyny powstawania kolki jelitowej u niemowląt nie są do końca znane i w związku z tym może się ona ujawniać w różnych momentach i różnie przebiegać. Pojawia się często po jedzeniu, zazwyczaj po południu i wieczorem, uniemożliwiając zaśnięcie. Kolka, wzdęcia oraz inne podobne zaburzenia układu trawienia, mogą występować u dzieci do 4. miesiąca życia. Towarzyszy im zazwyczaj problem z przesuwaniem gazów w jelitach, co powoduje dyskomfort, a nawet uczucie bólu. Objawy są jednak charakterystyczne - niemowlę zaczyna przeraźliwie i długotrwale płakać, gwałtownie zginając rączki i nóżki. Nie można go uspokoić ani pocieszyć. A nawet, jeżeli na chwilę przestaje płakać, nadal jest bardzo roztrzęsione i wkrótce znów zaczyna krzyczeć. Jego brzuszek jest twardy, napięty. Nie zawsze można usunąć przyczynę kolki, ale zawsze można próbować łagodzić jej objawy.
Pomocne bywa podawanie dziecku preparatów dostępnych w aptekach oraz jednoczesne stosowanie masażu brzuszka. Kateter rektalny WINDI® stanowi nieocenioną pomoc w pozbyciu się zalegających w jelitach gazów w sposób bezpieczny i natychmiastowy. Kateter można, jako jeden z nielicznych produktów na naszym rynku, stosować już od 1. miesiąca życia.
WINDI®
Silny niepokój towarzyszący kolce powoduje wzrost napięcia mięśni u dziecka, również mięśni zwieraczy odbytu, utrudniając tym samym wydostanie się zbędnych gazów na zewnątrz. Stymulacja tej grupy mięśni prowadzi do ich rozluźnienia i w konsekwencji umożliwia usunięcie gazów z układu wydalniczego. Kateter rektalny WINDI® jest bezpiecznym wyrobem medycznym przeznaczonym specjalnie do tego celu. Jego działanie opiera się na powszechnie znanej i stosowanej w warunkach domowych metodzie, polegającej na umieszczeniu w odbycie dziecka końcówki termometru do mierzenia temperatury ciała. Dzięki łagodnie wyprofilowanej końcówce, WINDI® stosowany zgodnie z instrukcją, nie podrażnia błony śluzowej odbytu
Delikatnie rozmasuj na przemian prawą oraz lewą stronę brzuszka, kierując dłoń do wewnątrz i do dołu. Powtórz masaż 3-krotnie z każdej strony brzuszka, aby przesunąć gazy jak najbliżej odbytu.Przed wprowadzeniem kateteru, koniecznie natłuść jego końcówkę, np. oliwką dla dzieci. Unieś nogi dziecka i delikatnie wprowadź końcówkę przyrządu do odbytu. Odczekaj kilkadziesiąt sekund, aż usłyszysz wydostające się na zewnątrz gazy. Niekiedy ulatniającym się gazom towarzyszy częściowe wypróżnienie.
Podczas jednego zabiegu można użyć tego samego przyrządu 3-4 razy, za każdym razem stosując uprzednio masaż.
Nigdy nie pozostawiaj kateteru w odbycie dziecka.
Zabiegu nie należy przeprowadzać częściej niż 2 razy dziennie.
o usunięciu gazów, wycofaj kateter i niezwłocznie wyrzuć.
Uwaga! Kateter jest przeznaczony do jednorazowego użytku. W żadnym wypadku nie wolno go myć ani sterylizować. Uzycie tego samego przyrządu do kolejnego zabiegu stanowi zagrożenie dla zdrowia dziecka..