Podrażniona skóra powiek

podrażniona_skóra_powiek
Podrażniona skóra powiek.

Oczy to nasze okno na świat. Zarówno one, jak i skóra wokół nich jest bardzo wrażliwa, dlatego wymaga odpowiedniej, delikatnej pielęgnacji. Jest ona dużo bardziej podatna na niekorzystne czynniki środowiska ze względu na swoją bardzo cienką budowę.

Skóra wokół oczu zawiera bardzo małą ilość gruczołów łojowych, przez co szybko się przesusza.

Niekorzystnie wpływa na nią także wielogodzinne przebwanie przed monitorem komputera czy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Nasze powieki, jako naturalna ochrona same często potrzebują pomocy. Podrażniona skóra powiek i przesuszone powieki mogą zakłócać normalne funkcjonowanie człowieka. Potrafią sprawiać problem w pracy, a jazda samochodem może stać się niebezpieczna. Jeśli powieki są swędzące i zaczerwienione nie powinno się tego bagatelizować.

Zapalenie brzegów powiek

Pojawiająca się suchość oka lub jego łzawienie mogą być jednymi z objawów zapalenia brzegów powiek. Powodują je najczęściej bakterie nużeńca, które znajdują się w mieszkach włosowych oraz gruczołach łojowych. Zarażenie nużeńcem następuje poprzez bezpośredni kontakt ze skórą zarażonego. Może ono także nastąpić przy używaniu tych samych ręczników czy kosmetyków co chory, w drogeriach czy nawet u fryzjera lub kosmetyczki.

Alergia, a podrażniona skóra powiek

Podczas pylenia wszelakich drzew i krzewów do naszych oczu dostają się pyłki powodujące swędzenie i pieczenie. Oczy łzawią, co utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków. W zależności od pory roku objawy te nasilają się lub słabną. Cierpią też na tym nasze powieki, które są zaczerwienione, często napuchnięte, a w innych wypadkach z kolei przesuszone i pękające. W trakcie pylenia one także potrzebują odpowiednich preparatów i kosmetyków, które łagodzą objawy, a nie podrażniają jeszcze bardziej delikatnej skóry wokół oczu.

Soczewki kontaktowe

Okulary nie zawsze pasują do każdego z nas, więc osoby z wadami wzroku często decydują się na używanie soczewek kontaktowych. Są niewidoczne, wygodne, przez co zyskały wielu sympatyków. Zakładanie soczewek jest to jednak ingerencja w nasze oczy, które mogą zostać podrażnione. Często powodem podrażnienia powiek jest uczulenie na któryś ze składników płynu do soczewek.
Jeśli jednak zmiana płynu nie pomogła, można wypróbować preparaty do pielęgnacji i oczyszczania skóry powiek.

Pierwsza pomoc przy wrażliwych powiekach

Demoxoft jest to specjalny płyn stosowany przy wrażliwych powiekach. Zawarty w nim aloes łagodzi zaczerwienienia i nawilża nasze powieki, a d-panthenol przyspiesza regenerację naskórka. Idealnie sprawdzi się także przy demakijażu, nie powodując podrażnień. Nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji, a najbardziej ta w okolicach oczu. Wszelkie kosmetyki używane w tym miejscu powinny być odpowiednio dobrane i być wyjątkowo łagodne.  Zawarte w niektórych kosmetykach szkodliwe substancje chemiczne, mogą być skutkiem wystąpienia podrażnień, dlatego jeżeli mamy problemy z wrażliwą skórą powiek,  najlepiej skonsultować nasz wybór z dermatologiem lub korzystać z kosmetyków naturalnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *