6 skutecznych sposobów na problemy z erekcją.

problemy_z_erekcją

Znasz to uczucie, kiedy kolejny raz nie uda Ci się stanąć na wysokości zadania, a twoja partnerka czuje się rozczarowana? Powtarzające się niepowodzenia powodują, że zaczynasz unikać seksu? Cóż, nie jesteś jedyny. Zaburzenia erekcji to częsty problem – szacuje się, że dotyka aż 1,5 miliona Polaków.  Większość z nich nie przyznaje się do tego, z czym się boryka i nie podejmuje żadnych kroków, by jakoś temu zaradzić. Impotencja kojarzy się przecież z brakiem męskości. Tymczasem istnieje wiele sposobów, dzięki którym można skutecznie poprawić wydolność, zwiększyć satysfakcję i z łatwością wyprowadzić swoje życie seksualne na prostą.

Skąd bierze się ten wstydliwy problem? 

By doszło do erekcji, potrzeba około 130 mililitrów krwi. Istnieją różne sytuacje, w których mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć wzwodu, ponieważ krew w naturalny sposób nie dociera na swoje miejsce.  Może się tak dziać wskutek różnych czynników. Nadciśnienie, cukrzyca, zaburzenia hormonalne i miażdżyca to przykłady chorób, które w znacznym stopniu mogą obniżyć sprawność seksualną. Ale to nie jedyne przyczyny. Powodem może być też niezdrowy tryb życia, nadwaga, naturalny upływ czasu lub po prostu duże obciążenie psychicznie. Ryzyko zaburzeń erekcji wzrasta z wiekiem, ale wbrew pozorom nie jest domeną wyłącznie starszych mężczyzn. Dolegliwości mogą pojawić się też u młodych osób. Stres, przemęczenie czy zbyt wysokie wymagania mogą przecież dotknąć każdego. A trudno, żeby wyczerpany organizm działał prawidłowo. Nie zapominajmy też o trudnościach w związku. Nierozwiązane konflikty i lęk przed kolejnymi zbliżeniami mogą powodować narastanie napięcia. Wtedy błędne koło się zamyka.

1. Ćwicz

Jeżeli zależy Ci na poprawieniu swojej sprawności seksualnej, koniecznie zwiększ poziom aktywności fizycznej. Zaburzenia erekcji bardzo często są powiązane z nieprawidłowym krążeniem. Ćwiczenia pomagają utrzymać prawidłowy przepływ krwi, poprawiają kondycję i wytrzymałość organizmu. Nie mówiąc już o tym, jak rozluźniają! Nie chodzi oczywiście o to, żebyś od razu zaczął biegać w maratonach. Według naukowców z Harvardu tylko dzięki dodaniu do swojej codziennej aktywności półgodzinnego spaceru można zmniejszyć ryzyko problemów z potencją o około 40%.  Warto? Warto!

2. Zredukuj poziom stresu

Bez tego się nie obędzie. Życie w biegu, trudności w pracy i chroniczne poczucie, że czegoś nie dopilnowałeś na pewno nie pomogą Ci w osiąganiu satysfakcji w łóżku. Nieregularny a także zbyt krótki sen też nie działa korzystnie. Zadbaj o odpoczynek i relaks. Potrzebujesz go, by normalnie funkcjonować. Dopiero wtedy też naprawdę docenisz obecność swojej partnerki. Poza tym potraktuj to z trochę większym luzem. Seks powinien należeć do przyjemności, to nie wyścig!

3. Zadbaj o właściwą dietę

Zdrowe odżywanie działa pozytywnie na całe twoje ciało i może pomóc w problemach z potencją. Jedz więcej owoców, warzyw i pełnych ziaren zbóż. Usuń z jadłospisu wszystkie produkty, które mogą zapychać arterie, spowalniać krążenie i podnosić poziom cholesterolu (jak nasycone kwasy tłuszczowe czy przetworzony cukier). Z niektórych badań wynika, że niedobór witaminy B12 może się wiązać z zaburzeniami seksualnymi. Warto zabezpieczyć się przed jej niedoborem jedząc produkty mleczne i dużo ryb.

4. Walcz z nadwagą

Siedzenie na kanapie i powiększający się ustawicznie brzuch to wrogowie twojej wydolności seksualnej. Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej może prowadzić do nierównowagi hormonalnej, rozwoju cukrzycy oraz problemów naczyniowych. Każdy dodatkowy kilogram działa niekorzystnie i przyczynia się do zwiększenia ryzyka zaburzeń erekcji. To bardzo ważne, byś starał się wrócić do swojej normalnej wagi i utrzymywać ją.

5. Wzmacniaj mięśnie miednicy

Ćwiczenie mięśni dna miednicy, czyli inaczej mięśni Kegla tradycyjnie kojarzy się z leczeniem różnych dolegliwości układu moczowo – płciowego u kobiet. Brytyjskie badania wykazały jednak, że regularne wykonywanie tych ćwiczeń przez mężczyzn może pomóc w zmniejszaniu i likwidowaniu objawów zaburzeń erekcji. Podczas takiej aktywności wzmacniany jest mięsień opuszkowo – gąbczasty, który bierze udział we wzwodzie i wytrysku.

6. Tabletki na potencję mogą być pomocne

Trudności z prawidłową erekcją to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Na szczęście można ją skutecznie leczyć. Na rynku jest wiele dostępnych preparatów, które mogą pomóc Ci ograniczyć przykre objawy. Tabletki na potencję mają różne działanie – niektóre uzupełniają niedobory pewnych substancji (jak L – arginina), inne zwiększają drożność naczyń krwionośnych i usprawniają działanie układu krążenia. Wybierz takie, które są dla Ciebie najbardziej skuteczne. I pamiętaj! Używaj tylko leków dostępnych w aptekach, nie kupuj różnych specyfików na własną rękę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *